Wirtualna waluta to nadal dla większości osób egzotyczna forma inwestycji. Alternatywa ta jednak nieustannie przyciąga nowych inwestorów, a to wpływa na rozwój całego rynku. Którą giełdę wybrać?

Tradycyjne formy inwestowania w akcje, metale szlachetne lub surowce zwykle ograniczają się do jednej giełdy w danym kraju. W przypadku kryptowalut miejsc, gdzie obraca się tymi instrumentami, jest znacznie więcej. Działają w wielu państwach na terenie całego świata. Czasami zmieniają swoją siedzibę, co jest wynikiem braku regulacji w danym kraju niekorzystnymi zapisami na rzecz takiego podmiotu. Jak więc bezpiecznie kupować i sprzedawać wirtualną walutę?

Wysoka pozycja Biance

Na świecie istnieje przynajmniej kilka rynków kryptowalut, które wyróżniają się spośród innych. Na przykład dla Biance bezpieczeństwo i reputacja są kluczowymi elementami funkcjonowania. Zabezpieczenia stosowane na tym rynku podzielić można na dwie kategorie - techniczne i operacyjne. Na pierwsze z nich składają się m.in. dwuetapowa weryfikacja, dodatkowa autoryzacja, zimne portfele, SLL czy system wykrywający podejrzane transakcje. Wszystkie narzędzia służą użytkownikowi za tarczę przed różnego rodzaju złodziejami. Wśród zabezpieczeń organizacyjnych należy wymienić fundusz gwarancyjny i ubezpieczenie środków, a także procedury wewnętrzne dotyczące pracowników, którzy autoryzują przelewy i monitorują transakcje. Więcej praktycznych informacji, znaleźć można na https://cryps.pl/gielda/binance/.

Biance rating

Biance jest giełdą o największym wolumenie obrotów. W ciągu miesiąca sięga on nawet kilkudziesięciu miliardów dolarów. Dzięki temu jest wysoko oceniana przez użytkowników i niezależnych obserwatorów. Dla Biance koszty są istotną kwestią. Opłaty za transakcje na poziomie 0,1% oraz brak prowizji od wpłat na giełdę, sprawiły, że zaskarbiła sobie grono wiernych użytkowników i stale przyciąga nowych. Istnieje możliwość obniżenia tej opłaty o 50%, a to za sprawą pokrycia prowizji coinami Biance (BNB). Dzięki temu na Biance prowizja jest dużo bardziej atrakcyjna niż na innych rynkach. Wszystkie te elementy składają się na rating, który plasuje tę platformę na pierwszym miejscu w rankingu. Warto nadmienić, że na giełdzie pojawił się incydent hakerski, który doprowadził do kradzieży ok. 32mln $. Klienci otrzymali całkowity zwrot skradzionych środków, a to doskonale wpłynęło na reputację Biance, jako solidnego partnera.

BitBay i polskie korzenie

BitBay rozpoczęło swoją przygodę w Katowicach, ale po pewnym czasie siedzibę przeniesiono na Maltę, a obecnie mieści się ona w Estonii. Powodem przeprowadzki są niekorzystne regulacje lub ich brak, co utrudnia funkcjonowanie giełdy. Warto podkreślić, że dla BitBay bezpieczeństwo jest tak samo ważne, jak opinie. Dlatego stosuje się wielopoziomowe zabezpieczenia mające na celu zapewnienie sprawnego handlu bez incydentów. Jak do tej pory giełda może poszczycić się ich brakiem, przez co jest oceniana, jako dobre miejsce do handlu kryptowalutami. Pomaga w tym kodowanie SLL, dodatkowa autoryzacja, zimne portfele czy system wykrywający podejrzane transakcje. W kwestii zabezpieczenia organizacyjnego istotnym elementem jest ubezpieczenie środków i autoryzacja przelewów przez pracowników, którzy zajmują się również monitorowaniem transakcji.

BitBay prowizje

Dla BitBay koszty są kwestią, która ma istotny wpływ na jej atrakcyjność. Prowizja za doładowanie wirtualnego portfela wynosi zero, ale w wypadku tradycyjnych walut tzw. FIAT określa minimalne wartości depozytów. W przypadku par kryptowalutowych prowizje maker wynoszą 0%, a taker 0,1%. Dlatego rynek ten uważany jest za bardzo bezpieczny i tani, co zachęca inwestorów do korzystania z tej platformy. W przypadku tego, ale także innych rynków warto zwrócić uwagę na kwestie dotyczące wpłaty i wypłaty środków. Należy zapoznać się z informacjami na ten temat, gdyż mogą być inne na różnych platformach. Zwykle jest to klarownie wyjaśnione w regulaminie, a zapisy nie zostawiają wątpliwości. Jeśli jednak te się pojawiają, to warto poczytać opinie użytkowników. Więcej informacji znaleźć można na https://cryps.pl/gielda/bitbay/.

Wybór miejsca do handlowania kryptowalutami jest istotny z kilku względów. Przede wszystkim ważne jest bezpieczeństwo środków i systemy, które wspierają ochronę. Wolumen transakcji wykonywanych np. w interwałach miesięcznych dostarcza informacje o płynności rynku. W skrócie oznacza to łatwość w kupnie lub sprzedaży konkretnych walorów. Nie można pominąć kwestii prowizji, które najlepiej oceniane giełdy Biance i BitBay mają na bardzo niskich poziomach. Przygotowani w odpowiednie informacje możemy rozpocząć inwestowanie.

Tekst zewnętrzny. Artykuł partnera.